Sen o záchraně Placu

14.12.2022

Sen o záchraně Placu, takového, jak ho máme rádi, se postupně stává skutečností !

V úterý večer proběhlo plánované zasedání zastupitelstva a jedním z bodů programu, který jsme napjatě očekávali, bylo rozhodnutí o dalším osudu našeho Placu a o pokračování pozastaveného projektování. Bez velké debaty a na základě jednoznačného výsledku dotazníků zastupitelstvo rozhodlo o tom, že zastávka na Placu nebude v projektu už dále vůbec řešena a zídka zůstane zachována!

Pro toto rozhodnutí hlasovalo 13 ze 14 přítomných zastupitelů, jeden se hlasování zdržel. Obzvlášť pro všechny Hodslavjany, kteří už chvílemi možná ani nedoufali v takový výsledek, je to velmi dobrá zpráva.

Očekávali jsme, že právě kvůli tomuto hlasování se na zastupitelskou schůzi přijde podívat velké množství lidí a dokonce jsme vedení obce minulý týden navrhovali, aby se tato schůze uskutečnila ve Společenském domě, z obavy, abychom se do klubovny obecního domu vůbec vtěsnali. Naše obavy byly zbytečné. Zdá se, že právě jednoznačný výsledek dotazníků nikoho nenechal na pochybách o tom, jak toto rozhodování zastupitelstva dopadne a v mrazivém počasí si nakonec mnoho lidí ušetřilo čas i cestu.

Překvapivá byla nakonec pouze (zatím) neoficiální informace od paní starostky, že se celý projekt zřejmě vrátí na začátek, patrně do fáze výběrového řízení na projektovou dokumentaci.

Jaký bude konkrétní další postup v případě studie ÚS-3 a následného zpracování projektu tedy v tuto chvíli přesně nevíme, ale budeme se i dál o vývoj situace zajímat. I tak je ovšem jasné, že věci se pohnuly - podle našeho názoru - tentokrát už mnohem lepším směrem.

Rádi bychom Vám také poděkovali za velkou podporu, kterou nám projevujete. Odměnou pro nás všechny je dobrý výsledek - zájmy většiny občanů se nezametly pod koberec.

S přáním krásného předvánočního času,

spolek Palackého dědina